Anasayfa / Kıl Dönmesi Ameliyatı Mikro Sinüsektomi / Mikro Sinüsektomi Yapan Hastaneler

Mikro Sinüsektomi Yapan Hastaneler

Kıl dönmesi tedavisi için tarif edilmiş halihazırda bir çoğu yapılmakta olan 14 farklı ameliyat yöntemi vardır. Genel olarak kurumların ücretlendirmesi “pilonidal sinüs exizyonu” adıyla ve tek ücret şeklinde yapılmaktadır yani yöntemin ne olduğu önemli değildir hepsi ameliyattır.

Mikro sinüsektomi birçok özel ve resmi hastanede yapılmaktadır.Kurumlar tercihlerine veya küçük farkları olmakla birlikte değişik isimlerle yaklaşık aynı yöntemi uygulamaktadır. Hastanın işine ara vermeden ameliyat olabilmesini sağlayan Bascom prosedür, modifiye Bascom ameliyatı, pit picking gibi farklı isimlerle anılan ameliyatlarda yaklaşık aynı ameliyatı tarif etmektedir.

Mikro sinüsektomi hangi kliniklerde yapılıyor diye araştırırken veya gidilen klinikte sorgulanırken yukarıdaki ameliyat isimleri ile de sormak gerekir.

Tabiî ki yukarıda belirtildiği gibi her doktor 14 çeşit ameliyatın hepsini bilemez hatta bir çok doktor bir veya 2 yöntem öğrenir ve çalışma süresi boyunca aynı ameliyatları yapmaya devam edebilir.Yenilikleri takip eden cerrahlar zaman içinde daha iyi olduğu kanıtlanmış yeni ameliyat tekniklerini öğrenir ve uygular.

Sonuç olarak; mikro sinüsektomi yöntemiyle kıl dönmesi ameliyatı bir çok resmi ve özel sağlık kuruluğunda yapılmaktadır ama farklı isimlerle anılabilmektedir.

22 Yorumlar

 1. İnşallah dediğiniz gibi bu yöntemle tedavi uygulayan devlet hastaneleri vardır.yoksa işgücü kaybı,pansuman,tekrarlama riski vs. Gibi dezavantajlarla karşılaşacağız.

 2. hocam ben antepdeyim bu operasyon hangi hastanelerde yapılıyor ve ücreti nedir yardımcı olur musunuz
  Op Dr Atilla Kaya
  Idea kliniğin tüm şubelerinde uygulanmakta.size en yakın klinik için bu linke bakabilirsiniz.https://www.ideaklinik.com/iletisim

 3. Mehmet Kılıçaslan

  Hocam bende kıl dönmesi olabilir kuyruk sokumunun bitimi makat başlangıcı arasında küçük bir sivilce gibi birşey var 4-5 gündür fena bir şekilde ağrıyor ağrı kesici iğne yapıyorum günde en az iki defa öyle acı diniyor iğne yapmayınca ağrıdan ne otura biliyorum nede dura biliyorum bu kıl dönmesi olabilir mi? Eğer kıl dönmesi ise SGK liyim ücreti ne kadar? Teşekkürler şimdiden.
  Op Dr Adil Altınsoy
  anal apse olabilir.bir an önce açtırmalısınız ,gecikirse fistül oluşabilir

 4. hocam kıl dönmesi problemim var. apseli olduğundada işlem yapıyormusunuz ?
  Op Dr seher Şirin
  önce apse tedavisi daha sonra doku toparlayınca kıl dönmesi tedavisi yapıyoruz

 5. Hocam kuyruk sokumunun bitimi makat Başlangıcı Arasında 2 tane küçük bir delik var bitanesinden çok az iltihap akıyor bir sivilceyi patlatırsınya o kadar az bi iltihap hafifte acı var kıl Dönmesi mi hamileyim 2,5 aylık ne yapmalıyım

  • hamileyken tedavi önerilmez.genel hijyene dikkat edin.doğumdan sonra tedavinizi yapabiliriz.
   Op.Dr.Seher Şirin

 6. Hocam iyi geceler erkek arkadaşım ameliyat oldu normal kıl dönmesi ameliyati ameliyat sonrasi cok dikkat ettik dönme yeni olusmaya baslamis ameliyattan 1 hafta önce apsesi patladi iltihap ve kokulu sivi akmaya başladı doktor hemen 1 hafta sonra ameliyata aldi küçük bir parça aldığını cok açmadığını söyledi ama 6 günde kendiliginden kanama yapmaya başladı ve 13 gününde gittigimizde yani bugün 2 dikişini alip açık bıraktı yarayi suan hala agrisi devam etmekde ve kanamasi olmakta bu.neyden kaynaklanmış olabilir ve bu süreç icinde ne yapmamiz gerekiyor lutfen yardımcı olun

  • apse tedavisinden sonra 1,5-2 ay dokunun toparlamasını beklemek gerekirdi.bu nedenle iyileşme gecikecektir.sık sık yıkayıp kuru tutmaya özen gösterin

 7. Iyi günler hocam ben yaklaşık 1 yıldır bu hastalığı çekiyorum kuyruk sokumumda 5-6 tane delik var 3 kez fenol yöntemi uyguladılar fakat tekrarladı şu anda mikronus yontemi olabilirmiyim ve sure cok gectigi icin ve delik cok oldugu icin tedaviden iyi bir sonuc alabilirmiyim veya hangi yontemle tedavi olmaliyim.

 8. Merhaba doktor bey. Ben bundan 4
  yıl önce et kaydırma yöntemi ile ameliyat oldum. Fakat nüksetti. Daha sonra fenol tedavisi uygulandı. Fakat yine nüksetti. Bu operasyonlardan sonra mikro sinusektömi tedavisi uygulanabilir mi?

 9. merhaba bu yöntem sanırım yeni yeni ortaya çıkan birşey ben ankarada oturuyorum acaba bunun tedavisini burdaki kliğinizde yapılıyor mu yoksa sadece istanbulda atilla kaya mı yapıyor ve ücret konusunda sabit mi yoksa hastalıgın derecesine bağlı olarak değişiyor mu

  • Ankara kliniğimizde aynı yöntemi Op.Dr.Adil Altınsoy uygulamaktadır.gönül rahatlığı ile tedavinizi yaptırabilirsiniz.ücret sabit.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 10. Peki tedavi süreci nasıl? Çalışıyor olacağım çünkü? Özel bir bakım gerektiriyor mu? Bir de izmir’de operasyonu uygulayabilecek bir yeriniz var mıdır? Ya da Bursa?

  • eğer apse vb bir sorun yoksa tedavinizi hemen yapabiliriz.özel bir bakım gerektirmez.sadece genel hijyene dikkat etmelisiniz.hem İzmirde Hem Bursada kliniğimiz var,hangisi size uygunsa o ildeki kliniğimize gelebilirsiniz.kliniklerimizin iletişim bilgilerine şu linkten ulaşabilirsiniz.https://www.ideaklinik.com/iletisim
   Op.Dr.Ergun Aygören

 11. Galiba apse var doktor bey.

  • apse varsa açılmalı.apse tedavisi gecikirse hem hastalığınız daha hızlı ilerler hemde fistül oluşabilir.
   Op.DrAdil Altınsoy

 12. Mikro sinüsektomi tedavi üçreti ne kadar

 13. Merhaba
  4 yıldır kıl dönmesi rahatsızlığım var. Yaklaşık bir yıldır her hangi bir problem yoktu. Bir haftadır apse yaptı. Orduda oturuyorum. Apse için antibiyotik tedavisi için ne önerirsiniz. Antibiyotik tedavisi sonrası size ne zaman gelmem gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz